בדיקת זרע – ניתוח נתוני בדיקת זרע – דיקור סיני לחיזוק הזרע

בדיקת זרע – משמעות נתוני בדיקת זרע, כיצד דיקור סיני יכול לעזור

ריכזנו עבורכם את המשמעות של הפרמטרים השונים של בדיקת זרע וכיצד הם מסייעים לאבחנה ברפואה הסינית. אם ביצעתם בדיקת זרע, כדאי שתבינו מה המשמעות של הבדיקה, הן בהיבט הרפואה הקונבנציונאלית והן בהיבט הרפואה הסינית. דיקור סיני לשיפור איכות הזרע, תזונה והתייחסות לאורח החיים יכולה לעזור גם לכם.

תנועתיות זרע תקינה. טיפול לתנועת זרע חלשה בדיקור סיני תנועתיות זרע. טיפול לתנועת זרע חלשה בדיקור סיני

נפח הזרע: נפח זרע תקין מוגדר כ 2-6 סמ"ק, מנקודת מבט של הרפואה הקונבנציונאלית אין משמעות אמיתית לנפח נוזל הזרע ואין קשר בין נפח הזרע ואיכות הזרע. לעומת זאת לנפח הזרע מבחינת הרפואה הסינית יש משמעות אשר יכולה לסייע באבחנה, לדוגמא: נפח זרע קטן מ 2 סמ"ק בבדיקה יכול להעיד על מחלת חום או יובש אשר פוגמת באיכותו של הזרע, כאשר נפח זרע גבוה מאוד הדבר יכול להעיד על חסימה דלקתית בעקבות גודש מקומי.

צמיגות הזרע: זרע תקין אמור להתנזל לאחר חצי שעה לכל היותר, למרות זאת אין חשיבות יתרה לפרמטר זה ברפואה הקונבנציונאלית. הרפואה הסינית רואה זרע צמיג מדי כזרע שנפח הנוזלים בו ירד, כלומר הדבר יכול להעיד בין היתר על חום שהצמיג את הנוזלים או על לחות אשר מצמיגה את הזרע, צבע הזרע במקרה זה יעיד האם מדובר בקור או בחום.

ריח וצבע של הזרע: ברפואה הקונבנציונאלית מדדים שאינם משמעותיים, בראייה הסינית יכולים להעיד על מצבי חום או קור לדוגמא זרע צהוב עם ריח חריף יעיד על מצב של חום וזרע לבן נוזלי ללא ריח יעיד לרוב על מצב של קור.

כמות/ספירת תאי הזרע: ספירה של 15 מליון תאי זרע לסמ"ק ומעלה נחשבת ספירה תקינה, יחד עם זאת איכות הזרע נקבעת על ידי שילוב של ריכוז, תנועתיות ומורפולוגיה ולכן יכולים להיות מצבים בהם פרמטר אחד יהיה נמוך אך הזרע יחשב לתקין.

דיקור סיני לתנועת זרע נמוכה תנועתיות זרע נמכונה

תנועתיות הזרע: משקפת את אחוז התאים בתנועה, בשלב הראשון סופרים את כלל תאי הזרע כאשר בשלב השני סופרים את תאי הזרע שנמצאים בתנועה, היחס בין שני פרמטרים אלו נותן את אחוז תאי הזרע שנמצאים בתנועה. אחוז תקין של תאי זרע בתנועה צריך להיות גבוה מ50%, בנוסף לאחוז תאי הזרע שבתנועה ניתן להגדיר גם את איכות התנועה של הזרעים מדרגה 1-4 כאשר בדרך כלל ברוב המעבדות דרגת תנועה 1 הינה דרגת תנועה מצוינת, דרגה 2 נחשבת טובה, דרגה 3 בינונית ו4 – נחשבת לגרועה. תנועתיות זרע טובה הינה המדד הטוב ביותר של זרע להפרות באופן טבעי, בהזרעה ובהפריה חוץ גופית.

אחוז הצורות התקינות של הזרע: משקף את אחוז תאי הזרע התקינים כלומר בנויים עם ראש, גוף וזנב תקינים. את אחוז הצורות התקינות ניתן לבדוק בשתי שיטות : שיטת WHO ושיטת קרוגר כיום רוב המעבדות עובדות בשיטת קרוגר שנחשבת מחמירה יותר ובה זרע נחשב תקין אם יש בו 14% תאי זרע תקינים ומעלה, 4-13% נחשב לזרע בינוני ופחות מ4% של צורות תקינות נחשב לזרע גרוע.

חומציות ובסיסיות: נחשב לתקין אם נמצא בטווח ערכים של 7.8-8.7 בראייה סינית כאשר הזרע יותר בסיסי זה יכול לרמוז על מצב של קור. ככל שרמת החומציות גבוהה יותר, מדובר על חום במערכת שאינו בהכרח דלקת, אשר פוגע באיכות הזרע.

תאי דם לבנים: בבדיקת הזרע נתון זה אמור להיות קטן מ1 מליון. כמות מעל למליון תאי דם לבנים בבדיקה, יכולה להעיד על מצב דלקתי. במקרה ונמצא זיהום הטיפול הוא אנטיביוטיקה. ברפואה הסינית יאובחן בדרך כלל כמצב של חום ולחות וישולבו צמחים בהתאם, הזרע לרוב יהיה צהבהב צמיג, הריכוז והמורפולוגיה יהיו נמוכים.

חיפושים הקשורים ל: בדיקת זרע
בדיקת זרע ביתית, תוצאות בדיקת זרע, תוצאות בדיקת זרע לא תקינות, מורפולוגית זרע לא תקינה.
איך לשפר את תנועתיות זרע, ריכוז תאי זרע נמוך, שיפור איכות וכמות הזרע.
דיקור סיני לשיפור איכות הזרע, האם דיקור סיני עוזר לשפר ריכוז תאי זרע נמוך.
טיפול לזרע חלש, זרע חלש תסמינים, פתרונות לזרע חלש, הריון טבעי עם זרע חלש, דיקור סיני לזרע חלש.
האם ניתן להיכנס להריון עם זרע חלש, השבחת זרע באופן טבעי, כדורים לחיזוק הזרע,
מורפולוגיה נמוכה טיפול, חיזוק הזרע הגברי. דיקור סיני לפוריות הגבר. המלצות תזונתיות לשיפור איכות הזרע.

בכל אלה ניתן לטפל בעזרת דיקור סיני לשיפור איכות הזרע, לסובלים מבעיות זרע חלש. הטיפול כולל תשאול מעמיק, התייחסות גם לאורח החיים, התזונה, שעות שינה ומרכיבים נוספים בניתוח המקרה לטיפול אישי וממוקד. אנו בקליניקת מעגלים מומחים כבר מעל 14 שנה בתחום פוריות האישה והגבר.

לחצו להתקשרות מהסלולר או שלחו פרטים בטופס צור קשר

קורן אליהו: 054-4399910

 

שרון אלישע: 050-9344908

 

קליניקת מעגלים – טיפולי דיקור סיני לחיזוק ושיפור הזרע. הטיפול משולב עם תזונה מותאמת וצמחי מרפא.

  רחוב ז'בוטינסקי 5 רעננה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: