גלי חום בגיל המעבר – הסיבות לגלי חום בגיל המעבר – דיקור סיני לגלי חום

גלי חום בגיל המעבר – הסיבות לגלי חום בגיל המעבר – דיקור סיני לגלי חום

נשים רבות סובלות לקראת ובמהלך גיל המעבר מבעיות גלי חום. תופעת גלי חום בגיל המעבר, הינה תופעה נפוצה בתרבות המערבית, הכוללת תחושות חום והזעות בעיקר בשעות אחר הצהריים והערב, לרוב מאפיין נשים בסביבות גיל 50 שהפסיקו לקבל וסת. כיום, רואים תופעות של גלי חום בגיל המעבר גם בגילאים צעירים יותר, עוד הרבה לפני שהגיעו לגיל המעבר או בסמיכות לו. טיפול הכולל דיקור סיני לגלי חום בגיל המעבר המשלב התייחסות מעמיקה גם לתזונה ואורח החיים מהווה פיתרון טבעי ומוצלח אשר יכול לשפר את איכות חייך לאין שיעור.

החוויה היא של גלי חום המציפים את האישה בזמנים שונים במהלך היום והלילה, תדירות גלי החום משתנה בין אישה לאישה אך התיאור זהה לכולן " פתאום אני מרגישה שמציף אותי גל חום חזק אני מרגישה בוערת בפנים וצורך עז להוריד את הבגדים להתקרר".

מקרה מהקליניקה – גלי חום בגיל המעבר

אורנה בת 49 הגיעה לקליניקת מעגלים בהמלצת חברה כאשר תלונתה העיקרית הייתה גלי חום במהלך הלילה המלווים בהזעות, בתשאול אורנה סיפרה שהווסת הפסיקה להגיע לפני כשנה ורק במהלך התקופה האחרונה, החלו להציף אותה גלי חום חזקים מאוד שמגיעים בעיקר בלילה "השינה שלי היא סיוט מתמשך אני מתעוררת בערך כל רבע שעה מגל חום שלעיתים מלווה אף בהזעה".

בתשאול התברר שמאז שהווסת הפסיקה להגיע היא חשה פחות נשית וסבלה מחרדות ודפיקות לב מהירות במיוחד כשהייתה בחברת אנשים, בנוסף היו תופעות של יובש בנרתיק שהקשה על קיום יחסי מין וכתוצאה גם מערכת היחסים שלה עם בעלה נפגעה.

הוסבר לאורנה שתופעת החום ממנה היא סובלת גורמת בעצם לכל הסימפטומים האחרים (החום מעיר אותה בלילה, החום גורם לדפיקות הלב המהירות ולחרדות והחום הוא זה שמייבש את נוזלי הגוף וגורם ליובש הוגינאלי. אורנה קיבלה טיפולי דיקור שבועיים נוסף על המלצות תזונה ופורמולת צמחים שמטרתם העיקרית הייתה לייצר נוזלי גוף ולסלק חום, כבר כעבור מספר שבועות מתחילת הטיפול הוטבו מאוד רוב הסימפטומים וכעבור 4 חודשים אף הגיע ווסת למשך מספר חודשים והסימפטומים נעלמו לחלוטין.

גלי חום בגיל המעבר המלווים בהזעות לילה

גלי חום והזעות לילה מופיעים כמעט אצל 75% אחוז מהנשים בגיל המעבר אך לא רק. ישנן נשים בגילאים שונים אשר סובלות גם הן מגלי חום והזעות לילה עקב לחצים נפשיים, טיפולים הורמונאליים ועוד.

תופעות אלו של גלי חום והזעות לילה, יכולות להופיע פעם אחת או מספר פעמים בלילה ולעיתים אנו עדים אף ללילות לבנים של נשים בשל תופעות אלו. גלי חום מורגשים בעיקר בפלג הגוף העליון, במיוחד בפנים, בצוואר ובגב ויכולים להימשך דקה עד מספר דקות במקרים קלים כאשר במקרים חמורים יותר, האישה יכולה לחוש סומק עז בפנים ואף לנטוף זיעה.

המנגנון היוצר גלי חום

המנגנון היוצר גלי חום והזעות, קשור לשינויים הורמונאליים בבלוטת ההיפותלמוס במוח אשר אחראית בין היתר על ויסות רמות החום בגוף. ירידה הדרגתית בכמות האסטרוגן המיוצר על ידי השחלות במקביל לירידה בייצור הורמון הפרוגסטרון, גורמים לבלוטת ההיפותלמוס להגיב בהעלאת הטמפרטורה של הגוף וליצירת תחושות החום. הגוף אשר מנסה לקרר את עצמו גורם לפתיחת הנקבוביות ושחרור החום על ידי הזעה.

טיפול בגלי חום בעזרת רפואה סינית

הרפואה הסינית קיימת אלפי שנים ומטפלת ביעילות רבה בתופעות רבות ומגוונות, הטיפולים כוללים דיקור סיני, צמחי מרפא והנחיות תזונתיות. כיום הטיפול בגלי חום ברפואה סינית מאוד מקובל עם אחוזי הצלחה גבוהים, חשוב כמובן למצוא מטפל מוסמך אשר יש לו ניסיון בטיפול בנשים בכלל ובתופעות של גלי חום וגיל המעבר בפרט.

טיפול בגלי חום בדיקור סיני, תזונה מותאמת ופורמולות צמחי מרפא

הטיפול ילווה בתשאול מקיף על אורח חייך כגון שינה, תזונה, יציאות, גיל הפסקת ווסת ועוד. במהלך הטיפול תקבלי המלצות תזונה אשר יעזרו לך להמעיט את תדירות גלי החום, תקבלי דיקור סיני על בסיס שבועי לאיזון המערך ההורמונאלי בגופך כך שהגוף יחזור לאיזון וגלי החום ייעלמו לחלוטין, במקרים רבים אנו משתמשים גם בפורמולות צמחי מרפא ספציפיות אשר יסייעו להצלחת הטיפול .

טיפים תזונתיים שיסייעו לך להתמודד בהצלחה עם גלי החום

מומלץ מאוד להימנע מקפאין ,אלכוהול ,סיגריות מזונות חריפים ומזונות מטוגנים, מוצרי חלב אשר מלאים לרוב בהורמונים, דברי מתיקה כגון שוקולדים ומיצים ממותקים.

נשים הסובלות גלי חום בגיל המעבר התלוננו גם על:

גלי חום בגיל המעבר, תרופות סבתא לגלי חום בגיל המעבר, גלי חום לפני גיל המעבר, גלי חום בגיל 40, גלי חום בגיל צעיר, גלי חום בפנים, גלי חום בגיל 30, גלי חום בלילה, מהם הסיבות לגלי חום, הזעות ותחושת חום בלילה, חוסר יכולת לישון מגלי חום והזעות.

גלי חום בכלל או גלי חום בגיל המעבר בפרט, ניתנים לטיפול טבעי ויעיל בדיקור סיני בקליניקת מעגלים. הקליניקה מתמחה בבריאות האישה, פוריות וגיל המעבר כבר מעל 14 שנה. הניסיון העשיר שלנו בטיפול בנשים, מאפשר לנו לתת לך את הטיפול יעיל והמקצועי ביותר לצורך חזרתך לאורח חיים נורמאלי.

לחצו להתקשרות מהסלולר או שלחו פרטים בטופס צור קשר

קורן אליהו: 054-4399910

 

שרון אלישע: 050-9344908

 

קליניקת מעגלים – טיפולי דיקור סיני גלי חום בגיל המעבר – הסיבות לגלי חום בגיל המעבר – הטיפול משולב עם תזונה מותאמת וצמחי מרפא.

  רחוב ז'בוטינסקי 5 רעננה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: