רירית הרחם – דיקור סיני ותזונה לעיבוי רירית רחם דקה

דיקור סיני לעיבוי רירית רחם דקה

רירית הרחם מהווה את מצע הגידול של העובר או העוברים , רירית רחם של פחות מ- 6 מילימטר  נחשבת דקה והסיכוי שלה לקליטת עוברים הינו נמוך.
נשים שעברו גרידות (גרידות חוזרות ובעיקר גרידות שלוו בחום מדיד)  או היסטרוסקופיות ניתוחיות יש סיכוי גדול יותר שיסבלו מצלקות תוך רחמיות או הדבקויות העלולות לפגוע בתהליך הקליטה
את עובייה של רירית הרחם ניתן למדוד בבדיקת האולטראסאונד הוגינאלי .

רירית רחם דקה והקשר שלה להשתרשות העובר ברחם

בהשפעת ההורמונים המופרשים מההיפופיזה גדלה רירית הרחם ומהווה את מצע הגידול של העובר או העוברים, רירית הרחם הינה הקרקע עליה אמורים להשתרש העוברים וכמו אדמה העוברת עיבוד כך גם רירית הרחם עוברת תהליכי גדילה ושגשוג על מנת להיות איכותית ומוכנה לקליטת העוברים.

כיצד תורם הדיקור לעיבוי רירית הרחם ולתהליך השרשת העוברים ?
רירית רחם דקה מהווה לא אחת הסבר לכישלונות טיפול, טיפולי ההפריה מלווים לרוב במתח נפשי רב הגורם להפרשת הורמוני סטרס כגון אדרנלין ונוירואדרנלין המשבשים את סיכויי קליטת העוברים  , הדיקור מפחית משמעותית את המתח שנוצר מוריד את רמת הורמוני הסטרס ובכך משפר את תהליך השרשת העוברים ברירית הרחם.
גירוי נקודות הדיקור  גורם להגברת זרימת הנוזלים והדם בגוף ובכך  משפר את זרימת הדם לרחם ולשחלות ב- כ  100% , עובדה זו הוכחה מדעית ע"י מכשיר דופלר הבודק את זרימת הדם לרחם .
באופן טבעי כאשר זרימת הדם לרחם תקינה היא מספקת חמצן ,חומרי הזנה ובניה כגון חומצות אמינו , ויטמינים מינרלים  וגלוקוז  הדרושים להשתרשות תקינה של העוברים והתפתחותם ברחם.
הדיקור מעבה את רירית הרחם שוב כתוצאה משיפור הסירקולציה ובכך מעלה משמעותית את סיכויי הצלחת הטיפול.

הנחיות תזונה לרירית רחם דקה

רירית רחם דקה יכולה להיגרם עקב 2 מצבים עיקריים על פי הרפואה הסינית והם :
חוסר דם וסטגנציה של דם ולכן כדי לטפל במצבים בהם יש רירית רחם דקה מומלץ לשלב מרכיבי תזונה אשר יטפלו בשני מצבים אלו.
מומלץ לצרוך מזונות ועלים ירוקים הבונים דם כגון תרד , עלי מנגולד ,עלי בייבי פטרוזיליה מזונות כגון דגים , עוף , כבד , לצד מזונות המניעים דם כגון פטל , סלק , סלרי , נבטים,
חצילים , נענע ועוד.
ניתן לקחת תוספי ברזל , חומצה פולית וויטמין B12

כיצד תורם הדיקור לעיבוי רירית הרחם ולתהליך השרשת העוברים ?

אבחנה וטיפול רפואה קונבנציונאלית
במידה ומתעורר חשד לבעיה או במצב של כישלונות חוזרים מבצעים היסטרוסקופיה (סיב אופטי המצלם בצילום צבעוני את חלל הרחם).
בדיקה זו נחשבת למדויקת ביותר להערכת מצבה של רירית הרחם ובמידה ומתגלות הידבקויות תוך רחמיות ניתן להסירן .
במידה ורירית הרחם דקה למרות שההיסטרוסקופיה תקינה ישנן מספר אפשרויות להתמודד עם הבעיה .

הוספת תכשירי אסטרוגן כגון פרוגינובה או אסטרופם מתוך תקווה שישפיעו על צמיחתה של רירית הרחם ( יש לזכור שבנשים מסוימות האסטרוגן עלול לדכא את המחזור).

ניתן להוסיף תכשירי אספירין ( מיקרופירין, קרטיה) במינון של 100 מ"ג , הרעיון העומד מאחורי טיפול זה הוא בכך שהאספיריו מרחיב כלי דם וכך מסייע מבחינה תאורטית לעיבוי רירית הרחם.

קיימים דיווחים מעטים על כך ששימוש בויאגרה מעבה את רירית הרחם

ישנה אפשרות להקפיא עוברים בשלב הזיגוטה (2 תאים – ביום הראשון לחייהם) ולהחזירם לאחר שמושגת רירית תקינה במחזור אסטרוגן מלאכותי.

ניתן לבצע מהלך טיפולי הקרוי בשם ערוגות , הכוונה לחריצים שעושים ברירית הרחם על מנת לגרות את גדילתה ( הטיפול נעשה בהיסטרוסקופיה).

פונדקאות – שימוש ברחם של אשה אחרת שרירית הרחם שלה תקינה.

לסיכום

לנו בקליניקת מעגלים ניסיון רב בטיפול במצבים של רירית רחם דקה התקשרו עכשיו לאחד מהטלפונים הרשומים מטה ונשמח לסייע לכם

באופן טבעי כאשר זרימת הדם לרחם תקינה היא מספקת חמצן ,חומרי הזנה ובניה כגון חומצות אמינו , ויטמינים מינרלים וגלוקוז הדרושים להשתרשות תקינה של העוברים והתפתחותם ברחם.
הדיקור מעבה את רירית הרחם שוב כתוצאה משיפור הסירקולציה ובכך מעלה משמעותית את סיכויי הצלחת הטיפול.

הטיפול האולטימטיבי בעל סיכויי ההצלחה הגבוהים ביותר לקליטת העוברים בטיפולי הפריה נעשה ע"י שילוב של דיקור וצמחי מרפא בנוסף לשינויי תזונה המכפילים את הסיכוי להשגת הריון.גירוי נקודות הדיקור גורם להגברת זרימת הנוזלים והדם בגוף ובכך משפר את זרימת הדם לרחם ולשחלות ב- כ 100% , עובדה זו הוכחה מדעית ע"י מכשיר דופלר הבודק את זרימת הדם לרחם , כאשר זרימת הדם לרחם היא אופטימלית גם בנייתה של רירית הרחם תהיה אופטימלית ותאפשר השתרשות תקינה.

לחצו להתקשרות מהסלולר או שלחו פרטים בטופס צור קשר

קורן אליהו: 054-4399910

 

שרון אלישע: 050-9344908

 

קליניקת מעגלים – דיקור סיני לעיבוי רירית הרחם, חיזוק רירית הרחם, תזונה לעיבוי רירית הרחם, הטיפול משולב עם תזונה מותאמת וצמחי מרפא.

  רחוב ז'בוטינסקי 5 רעננה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: