הפריה חוץ גופית עם דיקור סיני

הפריה חוץ גופית IVF עם דיקור סיני

הפריה חוץ גופית נועדה בתחילה לכל אותם מקרים בהם אובחנה חסימה מכנית בחצוצרות שאינה מאפשרת הפריה באופן טבעי או בהזרעה, מוכרת גם בשמות : הפריית מבחנה, הפריה מלאכותית או IVF.

כיום התרחב משמעותית טווח הטיפולים בהפריה חוץ גופית (IVF) והוא מהווה כיום אחוז גבוה מכלל טיפולי הפריון. כיום מקובל להציע טיפול בהפריה חוץ גופית למצבים רבים ביניהם בעיות זרע חמורות בהם המורפולוגיה וריכוז תאי הזרע נמוכים והדרך היחידה להשגת הפריה מזרע בן הזוג היא בשיטת המיקרומניפולציה (הזרקת הזרע לתוך הביצית באמצעות מחט מיוחדת) או במקרים של קושי בכניסה להריון על רקע לא מוסבר שם מספקת ההפריה החוץ גופית אינפורמציה אבחנתית וכלי טיפולי בעת ובעונה אחת, מכיוון שרק ע"י ביצוע ההפריה החוץ גופית ניתן בעצם לראות את טיב הביציות(האם נוצרים הפריות במפגש הזרע והביצית ומה טיב העוברים).

תהליך שאיבת הביציות בטיפולי הפריה חוץ גופית מתחיל בסיומו של תהליך הסטימולציה ההורמונאלית שבו מוזרקים לאישה הורמונים גונדוטרופינים כגון : גונל F מנוגון, פיוריגון ועוד על מנת לגרות את השחלות ליצירת זקיקים, כאשר הזקיקים מגיעים לגודל מתאים ובדיקות הדם מראות על עלייה תקינה של הורמונים מוזרק הורמון נוסף המכיל נגזרת של הורמון מסוג בטא HCG כגון אוביטרל או כוריגון שתפקידו לתזמן את מועד הביוץ (בין 34-38 שעות לאחר הזריקה).

זמן קצר לפני שמתרחש תהליך הביוץ נשאב כל תוכן השחלה באמצעות מחט מונחית אולטרא סאונד ומועבר למעבדה על מנת לברור ולזהות את הביציות . תהליך השאיבה בטיפולי הפריה חוץ גופית נעשה לרוב בהרדמה מלאה ונמשך כ- 25 דקות .

בהפריית חוץ גופית רגילה מאפשרים לתאי הזרע להפרות את הביצית באופן עצמאי אך במקרים בהם איכות הזרע אינה מספיק טובה משכללים את שיטת ההפריה החוץ גופית הרגילה ובמקום שהזרע יפרה את הביצית באופן עצמאי מזריקים תא זרע בודד ישירות לתוך הביצית בתהליך שנקרא מיקרומניפולציה(ICSI ). בין 12 ל – 18  שעות לאחר תחילת התהליך בודקים האם התרחשה הפריה והאם היא תקינה ,הפריה תקינה תתבטא בנוכחות של שני גרעינונים (זיכרי וניקבי) במרכז הביצית המופרית. בסיום תהליך הבדיקה מוחזרות הביציות המופרות התקינות אל האינקובטור להמשך התפתחותן עד להחזרתן לאישה.

מתי לפנות לטיפולי הפריה חוץ גופית(IVF)
כיום נוהגים לשלוח נשים לטיפולי הפריה חוץ גופית במצבים בהם נוסו ונכשלו שיטות טיפול אחרות כגון השראת ביוץ (באמצעות איקקלומין או באמצעות גונדוטרופינים בשילוב הזרעה תוך רחמית) . נשים מעל גיל 30 מופנות לטיפולי הפריה חוץ גופית לאחר 3-4 טיפולי הזרעה שנכשלו כאשר נשים צעירות יותר  מופנות לטיפולי הפריה חוץ גופית רק לאחר 6 מחזורי טיפול שניכשלו וזאת מכיוון שהסיכוי להריון מטיפולים אלו הולך ויורד לאחר 3-6 טיפולים.

מדוע לשלב דיקור סיני בטיפולי הפריה חוץ גופית?
מחקר שבוצע בגרמניה אשר בדק האים דיקור סיני משפיע על שיעור ההריונות בקרב נשים שעברו טיפולי טיפולי הפריה חוץ גופית( IVF ) פורסם במגזין המדעי Fertility and Sterility באוקטובר 2002 ולהלן פרטי המחקר ותוצאותיו:הניסוי כלל שתי קבוצות בנות 80 נשים כל אחת עם איכות עוברים טובה אשר הוקצו באופן רנדומלי לתנאי המחקר. הקבוצה הראשונה קיבלה טיפול בדיקור 25 דקות לפני ההחזרה ואחרי החזרת העוברים כאשר מנגד הקבוצה השנייה לא קיבלה כל טיפול בנוסף לטיפול הרגיל של הפריה חוץ גופית.

תוצאות המחקר מצביעות על שיעור הריונות גבוה משמעותית  בקרב הקבוצה אשר קיבלה את הטיפול בדיקור לפני ואחרי החזרת העוברים (34 הריונות מתוך 80 – 42.5% הצלחה, לעומת  הקבוצה השנייה שבה שיעור ההריונות היה 21 הריונות מתוך 80 – 26.3% הצלחה).

בואו להכפיל את אחוזי ההצלחה : טיפול ברפואה סינית מעלה את סיכויי ההשתרשות בטיפולי הפריה חוץ גופית בכמעט 60%
מדוע לבחור בקליניקת מעגלים בזמן טיפולי הפריה חוץ גופית?
קליניקת מעגלים מטפלת אך ורק בתחום הפוריות ושמה לה למטרה לנסות ולסייע ככל האפשר לאותם נשים וזוגות הסובלים מבעיות פוריות ונמצאים במהלך הטיפולים או לפני, לקליניקה ניסיון עשיר בטיפולי פוריות הן בשילוב עם הפריה חוץ גופית(הפרית מבחנה,IVF) והן כטיפול בפני עצמו ועל מנת שנוכל למקסם את סיכויי ההצלחה.אנו משתמשים במספר דרכים שהוכחו מחקרית כמשפרים את הצלחת הטיפולים כאשר המטרה הינה השגת הריון בזמן הקצר ביותר ושימורו במינימום תופעות לוואי.

טיפול משולב רפואה סינית עם הפריה חוץ גופית(IVF) בקליניקת מעגלים
הטיפול המשולב הינו שיטת טיפול ייחודית לקליניקת מעגלים המשלב בתוכו את הכלים האופטימלים להצלחת טיפולי הפוריות.
הטיפול משלב:

 • דיקור סיני.
 • צמחי מרפא.
 • המלצות תזונתיות ספציפיות.
 • דמיון מודרך.

כל זאת תוך התחשבות בתוצאות בדיקות המעבדה הרפואיות כגון אולטרא סאונד זקיקים , עובי רירית הרחם , הזמן בטיפול , איכות הביציות ועוד.

יתרונות הטיפול בדיקור סיני בשילוב עם הפריה חוץ גופית

 • שיפור תפקוד השחלות על מנת לייצר איכות ביציות טובה יותר.
 • איזון הורמונאלי ליצירת זקיקים רבים יותר.
 • הזרמת דם לרחם ובכך שיפור איכות ועובי רירית הרחם.
 • הורדת תופעות לוואי כתוצאה מהטיפול ההורמונאלי כגון:
 • גלי חום , עלייה במשקל והורדת מתחים אשר פוגעים בהצלחת הטיפול.
 • חיזוק המערכת החיסונית.
 • מניעת התכווצויות של הרחם ועל ידי כך הקטנת סיכויי ההפלה.
 • חיזוק הרחם והכנתו לקליטה טובה יותר של העוברים.

ב IVF –  בשבוע של השאיבה וההחזרה תהליך הטיפולים יותר אינטנסיבי וכולל טיפול לאחר השאיבה טיפול לפני ההחזרה ואחרי ההחזרה .

לחצו להתקשרות מהסלולר או שלחו פרטים בטופס צור קשר

קורן אליהו: 054-4399910

 

שרון אלישע: 050-9344908

 

קלינקת מעגלים – הפריה חוץ גופית עם דיקור סיני בשילוב תזונה מותאמת וצמחי מרפא לחיזוק התהליך ושמירה על ההריון

  רחוב ז'בוטינסקי 5 רעננה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: