וריקוצלה – דיקור סיני לטיפול בוריקולציה

וריקוצלה

וריקוצלה כגורם משמעותי בבעיות זרע בגברים

הגדרת וריקוצלה הינה: התרחבות יתר ואי ספיקה של הורידים המנקזים את הדם מהאשך.

האשכים נמצאים מחוץ לגוף הגבר בשל הצורך של תאי הזרע בקירור מתמיד ולכן במקרים של וריקוצלה יכולה להיגרם פגיעה באיכות הזרע עקב התחממות יתר של האשך אשר פוגעת בפוריות הגבר ובספירת הזרע.

וריקוצלה – אבחון

אבחנת וריקוצלה מתבצעת במספר אופנים:

בדיקה קלינית – המטופל מתבקש להעלות את הלחץ התוך בטני(כמו בזמן יציאה)מצב זה מאפשר לרופא הן למשש את האשך והן לראות האם ישנם ורידים מורחבים(וריקוצלה) ישנם רופאים הדוגלים בכך שרק בשיטה של מישוש והסתכלות ניתן לאבחן מצבי וריקוצלה המצדיקים פעילות ניתוחית

מבחן תרמי – המבחן התרמי בודק את מידת התחממות האשך בעקבות אי הספיקה הורידית ,על ידי בדיקה זו של התחממות האשכים ניתן להעריך את חומרת הוריקוצלה.

מיפוי אשכים – במיפוי אשכים מזריקים חומר ניגוד לתוך ורידי האשך , ריכוזו של החומר במקומות מסוימים באשך יכל להעיד על חומרת הוריקוצלה.

אולטראסאונד דופלר אשכים – נחשבת כיום לבדיקה האמינה ביותר לאבחון וריקוצלה. בבדיקה זו מבקשים מהמטופל להעלות את הלחץ התוך בטני בדומה לבדיקה הראשונה ואז  בודקים את התנגודת לזרימה והיפוך הזרימה באמצעות מכשיר האולטראסאונד דופלר אשכים , כאשר מקובל שרק דרגת וריקצלה 2 ומעלה מצדיקה טיפול.

וריקוצלה -טיפול

ישנן שתי שיטות עיקריות לטיפול בוריקוצלה

ניתוח – פתיחת חתך קטן בדופן הבן ודרכו קושרים את הורידים .

צנתור סלקטיבי בו על ידי הזרקת סלילים מחומר פלסטי ישירות לתוך הוריד המורחב וחסימתו.

לפי מחקרים שנעשו לא משנה באיזה שיטת טיפול ניתוחית מחליטים לתקן וריקוצלה, לא צפוי שינוי באיכות הזרע בששת החודשים הראשונים לאחר הטיפול. יחד עם זאת כדאי לזכור ששינוי לטובה באיכות הזרע יכול לחול בפרק זמן כזה גם ללא תיקון וריקוצלה ולעומת זאת תיקון עלול לעיתים אף להחמיר את המצב.

למה לטפל בבעית וריקוצלה על ידי רפואה סינית?

כפי שכבר הוזכר בפיסקה הקודמת לא כל כך משנה באיזה שיטה ניתוחית מחליטים לתקן את הוריקוצלה כי בכל מקרה לא צפוי שינוי באיכות הזרע בששת החודשים הראשונים לאחר הטיפול ולעיתים יש אף החמרה בבעיית הזרע.

למה לעבור ניתוח אם אפשר להגיע לתוצאות טובות יותר ובזמן קצר יותר בשיטה טבעית. הרפואה הסינית  מאפשרת טיפול יעיל ולא פולשני בוריקוצלה כאשר משך זמן הטיפול הינו 12 שבועות.

להלן המקרה של עדי שטופל בקליניקת מעגלים לאחר שאובחן כסובל מוריקוצלה דרגה 2.5 ונשלח לניתוח , עדי הגיע עם נתוני זרע כדלהלן : ריכוז תאי זרע – 6 מליון , תנועתיות – 15% תנועתיות לאחר שעה ומורפולוגיה של 1%. לאחר 12 שבועות של טיפול שבועי שכללו דיקור, שינויי תזונה וצמחי מרפא, עבר עדי בדיקת זרע נוספת והתוצאות כלהלן: ריכוז תאי הזרע עלה ל- 32 מליון הנפח עלה ל – 3.5, תנועתיות עלתה ל- 65% והמורפולוגיה עלתה ל- 7%. חודש לאחר סיום הטיפול נכנסה אשתו של עדי להריון באמצעות הזרעה תוך רחמית על בסיס טבעי.

מדוע קליניקת מעגלים?

קליניקת מעגלים מתמחה בטיפולי פוריות משלימים לנשים וגברים, לצד טיפולים ממוקדים בבעיות גניקולוגית נשים. טיפולי הקליניקה משלבים מגוון טכניקות ושיטות ברפואה סינית לאיזון הורמונאלי, רגשי ופיזיולוגי, בשיטה הוליסטית הכוללת דיקור סיני, פורמולות אפקטיביות של צמחי מרפא, הכוונה לתזונה טבעית ותרגולות להפחתה ושחרור לחצים בעזרת טאי צ'י, צ'י קונג, מדיטציה ועוד.

הקליניקה נותנת מענה מקיף, תומך, ממוקד וניסיון עשיר בטיפולי פוריות הן בשילוב עם הפריה חוץ גופית(הפרית מבחנה,IVF) והן כטיפול בפני עצמו. הניסיון המקצועי הרב שיש לנו בטיפולי פוריות מאפשר לנו למקד את האבחנה ולתת טיפול יעיל לגבר ולאישה.

מנסיוננו הקליני על מטופלים רבים אשר הגיעו עם בעיות זרע בכלל ובעיות וריקוצלה בפרט, נצפה שינוי משמעותי של מאות ואלפי אחוזים בנתוני הזרע לאחר הטיפול. מטופלים רבים שהצליחו להשיג הריון טבעי לאחר הטיפול הצליחו להשיג הריון טבעי נוסף ללא שום טיפול.

על המטופל להגיע עם בדיקות הזרע האחרונות שבוצעו, חשוב לא להסתמך על בדיקה בודדת מכיוון שהשינויים באיכות הזרע יכולים להיות קיצוניים מבדיקה לבדיקה.

נתוני זרע תקינים:

הפרמטרים הקובעים את איכות הזרע הינם ריכוז תאי זרע, תנועתיות הזרע ומורפולוגיה(צורות תקינות)

התנזלות מלאה תוך 30 דקות, נפח זרע תקין 2-6 סמ"ק, ריכוז תאי זרע מעל 15 מליון לסמ"ק, אחוז תאי זרע בתנועה בשעה הראשונה מעל 50% תנועתיות, אחוז תאי הזרע בשעה הרביעית מעל 40%, צורת זרע תקינות(מורפולוגיה) על פי שיטת קרוגר מעל 14% נחשב תקין, בין 4-13% נחשב בינוני, מתחת ל4% נחשב גרוע.

שיטה נוספת לחישוב צורות זרע תקינות הינה שיטת WHO (שיטה פחות מחמירה משיטת קרוגר)ובה אחוז צורות הזרע התקינות שמעל ל 40% נחשב לתקין.

לחצו להתקשרות מהסלולר או שלחו פרטים בטופס צור קשר

קורן אליהו: 054-4399910

 

שרון אלישע: 050-9344908

 

קליניקת מעגלים – דיקור סיני לטיפול בבעיות פוריות הגבר – ניסיון בטיפול טבעי בוריקולציה. הטיפול משלב דיקור עם הנחיות תזונה מותאמת וצמחי מרפא.

  רחוב ז'בוטינסקי 5 רעננה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: