חרדה בגיל המעבר – דיקור סיני לטיפול בחרדה ובעיות גיל המעבר

חרדה בגיל המעבר

אחד מתסמיני גיל המעבר הנפוצים ביותר הוא חרדה. אבל למה זה? אנחנו יודעים שהגורם לחרדה נעוץ לעיתים קרובות במצבים רפואיים ופסיכולוגיים. אבל מתברר שתסמיני החרדה בנשים בגיל המעבר נובעים מתנודות גדולות של הורמונים, בעיקר אסטרוגן ופרוגסטרון.

אחד הסיבות המובנות כיום לחרדה בגיל המעבר הוא הפרוגסטרון. במחזור חודשי טיפוסי, רמות פרוגסטרון עולות במחצית השנייה של המחזור לאחר הביוץ. אחת הסיבות לכך שגיל המעבר תורם לעלייה בתחושות של חרדה הינה העובדה כי גיל המעבר מאופיין בירידה ברמות של אסטרוגן. אסטרוגן הוכח כבעל השפעה משמעותית על רמות של כימיקלים מסוימים במוח. סרוטונין, אפינפרין, דופאמין, ומלטונין שכולם חשובים מאוד בויסות מצב הרוח והרגשות שלנו.

כאשר אישה  נכנסת לגיל המעבר מתחילות אי סדירויות בקבלת הווסת האישה מתחילה לחוות תקופות לא סדירות בהן אין ביוץ מה שמונע יצור והפרשה של אסטרוגן ופרוגסטרון. ירידה הדרגתית בכמות האסטרוגן המיוצר על ידי השחלות, במקביל לירידה בייצור הורמון הפרוגסטרון, גורמים לבלוטת ההיפותלמוס להגיב בהעלאת הטמפרטורה של הגוף. מצב זה גורם לחוסר איזון בין היין והיאנג ונוצר עודף יחסי של אנרגיה מחממת.

חום מטבעו נוטה לעלות למעלה וגורם לתופעות רבות בניהן : גלי חום , דפיקות לב מואצות , בעיות שינה, חרדה , הזעות וכאבי ראש.

הטיפול ברפואה הסינית לחרדה בגיל המעבר
הטיפול כולל דיקור סיני, שינויי תזונה המותאמים אישית להרגעה והזנה של דם ונוזלי גוף וצמחי מרפא שמטרתם איזון הרמות ההורמונאליות בגוף. טכניקות טיפול אלו יאפשרו עידוד הפרשה תקינה של אסטרוגן ופרוגסטרון ובכך הורדת טמפרטורת הגוף והקלה בסמפטומים הרשומים מעלה.

גיל המעבר מאופיין בתופעות רבות אשר כולן קשורות לעליה ברמת הטמפ' בגוף. הטיפול ברפואה הסינית , מעבר לאיזון ההורמונאלי , מאפשר בנייה של דם ונוזלי גוף. באמצעות תזונה מקררת, צמחי מרפא בעלי אנרגיה קרה ונקודות דיקור שמניעות ומקררות את הדם רמות החום מתאזנות ויורדות ואיתם גם התופעות הנלוות של החרדה , דיכאון , עייפות ,גלי חום ועוד.

לחצו להתקשרות מהסלולר או שלחו פרטים בטופס צור קשר

קורן אליהו: 054-4399910

 

שרון אלישע: 050-9344908

 

קליניקת מעגלים – טיפולי דיקור סיני לחרדה בגיל המעבר – בעיות גיל המעבר. הטיפול כולל דיקור עם תזונה מותאמת אישית וצמחי מרפא.

  רחוב ז'בוטינסקי 5 רעננה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: