טיפול בבעיות פריון בקרב גברים

טיפול בבעיות פריון בקרב גברים

הטיפול בבעיות פוריות בנשים ובגברים מוכר ברפואה הסינית מזה שנים רבות. בראשית 2000 פורסם בעיתון בינלאומי מכובד מחקר שנערך בישראל, בתחום פריון הגבר. המחקר בדק את השפעת הדיקור הסיני בגברים חסרי זרע, ובגברים עם זרע באיכות נמוכה. התוצאות היו מפתיעות ביותר, זרע הופיע במספר גברים לאחר חודש טיפול, וכן הופיע שיפור באיכות הזרע בגברים עם איכות זרע נמוכה. הופעת הזרע "חסכה" מאותם גברים את הצורך לעבור פרוצדורות כירורגיות לשאיבת זרע.

אחת הסיבות העיקריות לבעיות זרע מבחינת הראייה הסינית  הינה חום באשכים( שאינו בהכרח כתוצאה מדלקת) , כידוע האשכים נמצאים מחוץ לגוף בכדי לשמור על טמפרטורה נמוכה ביחס לטמפ' הגוף (כ- 2 מעלות פחות). סיבה נוספת ולא פחות חשובה הינה מצב של חסימה בזרימת הדם לאשכים כמו לדוגמא מצב קיצוני של חסימה הנקרא  "וריקוצלה" חסימה זו גורמת באופן  עקיף להתחממות יתר של האשכים ושוב לפגיעה באיכות הזרע . ברפואה הסינית ישנם מספר דרגות של חסימה שלרוב לא יתבטאו בצורה הנראית לעין גם לא בבדיקות מעבדה אך על סמך אבחנה סינית המטפל יבחר להניע את הדם באזור הגניטליה בכדי לשפר את סירקולצית הדם שבמקביל תגרום לשחרור החום ולשיפור באיכות הזרע .

גורמים לעליית טמפ' באשכים:

תחתונים הדוקים , ישיבה ברגליים שלובות , רכיבה ממושכת על אופניים , נהיגה ממושכת , עבודה ממושכת ליד תנורים , סאונות ומקלחות חמות במיוחד. מאכלים חריפים , מטוגנים , קפה  , אלכוהול , סיגריות , סמים ,. כל אלה פוגעים באיכות הזרע !!!

בדיקות זרע :

המטופל צריך להגיע עם בדיקות הזרע האחרונות שביצע , חשוב לא להסתמך על בדיקה בודדת מכיוון שהשינויים באיכות הזרע יכולים להיות קיצוניים מבדיקה לבדיקה ,פס היצור של הזרע לוקח בין חודשיים לשלשה חודשים ולכן אם במהלך תקופה זו המטופל היה חולה במחלת חום איכות הזרע נפגעה וירדה משמעותית ולכן אין להסתמך על בדיקה אחת. ברפואה הסינית יש חשיבות גדולה מאוד לאיכות הזרע כגון צבע , נפח , התנזלות  ריח והאם הזרע חם או קר סימפטומים אלו ברפואה המערבית נשארים בגדר בדיקה בלבד ללא יכולת מסוימת לתת מענה לאותו מדד ואולם ברפואה הסינית נותנים אבחנה מעמיקה על מצבו של המטופל , ניקח לדוגמא זרע צמיג מדי או נפח זרע נמוך מדי המהווים על פי הרפואה הסינית  סימפטומים קלאסיים של חום , החום הקיים גורם להצתמגות הזרע  עקב יבוש נוזל הזרע ו כתוצאה נפגעת איכותו של הזרע .

השפעת הדיקור והצמחים על בעיות פוריות בגברים

דיקור וצמחי מרפא ידועים בכוחם הטיפולי בבעיות פריון כבר אלפי שנים , חשוב להבין שהשילוב ביו הצמחים לדיקור מעלה את אפקטיביות הטיפול לאין שיעור. דוגמא לצמחים המשמשים את המטפל הסיני בטיפול בבעיות פריון בכלל: Dodder seed   ,  Barbary Wolfberry Fruit  ,   palmleaf  Raspberry Fruit שלשת צמחים אלו הינם חלק עיקרי מהפורמולה Wu zi yang zong wan    המשמשת  לטיפול בבעיות פריון  כבר אלפי שנים , מחקרים מדעיים שנעשו על הצמחים הנ"ל הוכיחו את יכולתם לשפר את תפקוד הרחם בנשים ואת תפקוד האשכים בגברים.

מניסיוננו הקליני בארץ על מטופלים רבים נצפתה עלייה משמעותית בשיפור מצבי אימפוטנציה , ספירת זרע ואיכות זרע נמוכים(צורות זרע לא תקינות). הטיפול בקליניקת "מעגלים" הכולל דיקור בשילוב של צמחי מרפא טבעיים יחד עם המלצות תזונתיות למטופל משפר באופן משמעותי את כל האספקטים של הזרע כגון: תנועתיות , איכות ואחוז הצורות התקינות.

מכון שפרה - בדיקות זרע , בחירת מין הילוד

למאמרים נוספים:

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: