כאבים בזמן קיום יחסי מין

כאבים בזמן קיום יחסי מין

כאב בזמן קיום יחסים או בשמו המקורי דיספראוניה ,מוגדר כהרגשת כאב או אי נוחות אותה חווה האישה בנרתיק, באזור האגן או שפתי הפות במהלך קיום יחסי מין. כאבים בזמן קיום יחסי מין יכולים להתרחש בשל סיבות רבות, הכאב יכול להיות שטחי או עמוק ולהופיע בזמן קיום יחסים או לאחריהם , לעיתים הכאב חד וחזק ומונע אף קיום יחסי מין בכלל. חוסר הוודאות לעיתים קרובות משפיע גם על מערכת היחסים והביטחון העצמי של כל אחד או שני בני הזוג. ברפואה הסינית התייחסות ותשובות לפיתרון בעיות כאבים בסקס. דיקור סיני, תזונה מותאמת וצמחי מרפא סיני לחיזוק מערכות הגוף באופן מותאם מביאים במקרים רבים פיתרון לכאבים בזמן קיום יחסי מין גם ללא תרופות ואמצעים פולשניים.

כאב במהלך קיום יחסי מין- סיבות עיקריות:

 1. גיל המעבר כגורם לכאב בקיום יחסים
  שינויים הורמונאליים, המתרחשים בגיל המעבר, יכולים להוביל לכאב בזמן קיום יחסי מין.
  אישה שמגיעה לגיל המעבר חווה ירידה מתמשכת ברמות האסטרוגן בגוף אשר מובילה ליובש בנרתיק , כתוצאה מכך נגרם כאב ואי נוחות בזמן קיום יחסי המין.
  הפיתרון הקל שימוש בקרם אסטרוגן או קבלת טיפול הורמונאלי חלופי.

הטיפול ברפואה סינית לכאבים בקיום יחסי מין בגיל המעבר
גיל המעבר מאופיין בתופעות רבות אשר כולן קשורות לעליה ברמת הטמפ' בגוף, ברפואה הסינית מצב זה מאופיין כחוסר ביין חוסר בחומר, כלומר (יש חוסר בנוזלי גוף ודם אשר מתכלים בעקבות עליית הטמפ' בגוף). נוצר מעין מעגל הרס שמצד אחד החום מייבש את נוזלי הגוף ומצד שני החוסר בנוזלי הגוף גורם לעליית הטמפ'.
הטיפול ברפואה הסינית , מעבר לאיזון ההורמונאלי , מאפשר בנייה של דם ונוזלי גוף.
באמצעות תזונה מקררת, צמחי מרפא בעלי אנרגיה קרה ונקודות דיקור שמניעות ומקררות את הדם, רמות החום מתאזנות ויורדות ואיתם גם התופעות הנלוות של יובש בנרתיק , כאבים בזמן קיום יחסים , חרדה , גלי חום ועוד.

 1. וולודיניה כגורם לכאב בקיום יחסי מין
  דלקת קבועה בפות הגורמת לתחושת צריבה בפתח הנרתיק. האישה חווה כאב בלתי נסבל בזמן קיום יחסי המין ההופך אותם לבלתי אפשריים.
  ההגדרה הרפואית של וולודיניה הינה: "אי נוחות מתמדת או כאב כרוני באזור הפות, המאופיין בתחושת בעירה, דקירה, גירוי מכאיב או עור משופשף באיברי המין הנקביים, מבלי שזוהה ממצא ממשי זיהומי, נוירולוגי או אחר. הכאב יכול להיות מוגבל לאזור מסוים בפות, או מפושט באזור איבר המין.

הטיפול ברפואה סינית לכאבים בקיום יחסי מין עקב וולודיניה
וולו ודיניה מאובחנת ברפואה הסינית כמצב של חום עודף, הגורם לגירוי מתמיד בריריות הנרתיק וכתוצאה מכך נוצרת דלקת שלרוב אינה מאובחנת עם ממצא ממשי זיהומי.
ישנם שתי אבחנות עיקריות ברפואה הסינית לוולודיניה :
א. אש בכבד.
ב. חום ולחות בכבד ובכיס המרה.

אש בכבד
הסימפטומים העיקריים יהיו תחושת שריפה , בעירה , פריחה אדומה יבשה ושורפת בעור שיכולה להופיע באזור הירכיים הפנימיות או שפתי הפות והמפשעות.
לרוב מצב זה נוצר עקב לחץ נפשי רב , תזונה לא מאוזנת המאופיינת במאכלים כגון: אוכל חריף , מטוגנים , בשר אדום, סיגריות , קפה , אלכוהול ועוד.
מרדיאן הכבד עובר באזור הגניטליה ולכן מצבים של מתח נפשי , כעס ורגשות מודחקים משפיעים ישירות על איזור זה.
הטיפול יסלק את החום והדלקתיות ירגיע מצבי מתח נפשי ויפסיק את הכאבים בזמן קיום היחסים.
הטיפול ישלב דיקור סיני עם צמחי מרפא מותאמים אישית ותזונה לסילוק חום ואיזון הכבד.

חום ולחות בכבד ובכיס המרה
במצב שבו חום ולחות מהווים את הגורם לכאבים בקיום יחסי מין , נראה סימפטומים דומים לתופעות של חום בכבד ויתווספו אליהם תופעות של לחות חמה כגון : הפרשות וגינאליות צהובות ומסריחות , גרד וגינאלי , פצעים מוגלתיים או פריחה לא יבשה באזור הגניטליה.
הכאב יהיה קבוע ומפושט יותר.

 1. וגיניזמוס כגורם לכאב בקיום יחסים
  כיווץ לא רצוני של השרירים בשליש התחתון של הנרתיק הנגרם לרוב בשל פחד מהחדירה עצמה ולא מהחיכוך בחדירה, לרוב מדובר בסטרס נפשי הגורם להתכווצות לא רצונית של שרירי הנרתיק והתוצאה , כאבים בזמן קיום יחסים.
  טיפול ברפואה סינית לוגיניזמוס
  דיקור הוכח במחקרים קליניים ככלי יעיל ביותר בהפחתת סטרס.
  הדיקור מסייע להרפיית השרירים באזור הגניטאלי והזרמת דם טובה יותר ,הדיקור עוזר להרגיע את הנפש ולאזן רמות קורטיזול , אדרנלין ונוירו אדרנלין ועל ידי כך מאפשר נינוחות מרבית והפחתת הכאבים בזמן קיום יחסי המין.
 2. וסטיבוליטיס
  אחת הסיבות השכיחות לכאבים ביחסי-מין ובחדירה.
  מדובר לרוב על כאב מקומי בפתח הכניסה לנרתיק, המופיע כתגובה לגירוי במגע.
  האבחנה הסינית במקרים של וסטיבוליטיס קשורה לרוב למצבי סטגנציה של צי הכבד עם חום.
  מרידיאן הכבד מתקשר ישירות לאזור הנרתיק , תקיעות במרידיאן הכבד יגרום לתופעה של חום אשר יתגבר בעקבות החיכוך הנוצר בעת קיום יחסי המין ויגרום לכאב שורף.
  הטיפול יהיה כמו במצב הקודם של וגיניזמוס וישלב דיקור צמחי מרפא ותזונה.
 3. כאב בקיום יחסים הנגרם מדלקת כרונית בשלפוחית השתן
  דלקת כרונית של שלפוחית השתן יכולה לגרום לכאב עז באזור האגן. הכאב נוטה להחמיר במהלך פעילות מינית , ישנם מספר אבחנות סיניות לטיפול במצב זה אליהן נתייחס במאמר נפרד לדלקות שתן חוזרות.
 4. אנדומטריוזיס
  גדילה של רירית הרחם מחוץ לרחם באזור הנרתיק או האגן יכולה לגרום לכאב חד במהלך קיום יחסי המין, לרוב הכאבים יהיו קשורים לשינויים ההורמונאליים אשר עוברת האישה במהלך החודש (זמן הביוץ ואחרי שלב הדימום של הווסת).כמעט מחצית מהנשים עם כאבים במהלך קיום יחסי המין הנגרמים מאנדומטריוזיס מטופלות עם גלולות למניעת הריון או תרופות המדכאות הפרשת אסטרוגן באופן זמני.

טיפול ברפואה סינית לכאב בקיום יחסים הנגרם מאנדומטריוזיס
אנדומטריוזיס מאובחן ברפואה הסינית כסטגנציה של דם הכבד ולכן הטיפול יכלול דיקור בנקודת המניעות דם , צמחי מרפא לאיזון והנעת דם הכבד ותזונה שמאפשרת ניקוי הכבד מרעלים ושיפור תנועת הדם בגניטליה.

רוצים להימנע מתרופות לא בריאות, טיפולים חודרניים שאינם עוזרים. ייתכן שטיפול בדיקור סיני לכאבים בזמן קיום יחסים בשילוב צמחי מרפא והתאמת תזונה ואורח החיים יהוו פיתרון גם עבורכם.

למידע נוסף, התייעצות עימנו צרו קשר ונשמח לעזור.

לחצו להתקשרות מהסלולר או שלחו פרטים בטופס צור קשר

קורן אליהו: 054-4399910

 

שרון אלישע: 050-9344908

 

קליניקת מעגלים – טיפולי כאבים בזמן קיום יחסי מין.

  רחוב ז'בוטינסקי 5 רעננה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: