פוריות הגבר | ספירת זרע תקינה

ספירת זרע תקינה

נתוני זרע תקינים:
צבע הזרע : לבן, יכול להיות מעט צהבהב.
צמיגות/התנזלות – התנזלות מלאה תוך 30 דקות.
PH תקין נע בין 7.2 ל- 8
נפח: גדול מ- 2 מ"ל
ריכוז : מ-20 מיליון ומעלה
תנועה: מ- 50% ומעלה
תנועה פרוגרסיבית טובה: מ- 25% ומעלה
לויקוציטים: 1 מיליון ומטה.
אגלוטינציה: שלילית.
סה"כ תאי זרע בתנועה- 20 מיליון ומעלה.
מורפולוגיה לפי קרוגר: תאים תקינים-14% ומעלה

ריכוז זרע נמוך
בישראל מקובל להשקיע את מירב המשאבים בהתמקדות בטיפולי פוריות לנשים כאשר למעשה אחוז גבוה מבעיות הפוריות הם כתוצאה של ספירת זרע נמוכה או תנועתיות זרע נמוכה. לבעיות אלו קיימות מספר סיבות. טיפול לפוריות הגבר ברפואה הסינית כולל דיקור סיני, צמחי מרפא ותזונה מותאמת אישית. כל אלו יחד מסייעים לשפר משמעותית את נתוני ספירת זרע, ריכוז הזרע והמורפולוגיה.

פוריות הגבר בעיני הרפואה הקונבנציונאלית
40% מכלל בעיות הפריון באוכלוסיה הכללית נובעות דווקא מבעיות פוריות הגבר הבאות ליידי ביטוי בספירת זרע נמוכה. בעזרת בדיקת זרע פשוטה ניתן לגלות זאת. תחום פוריות הגבר אינו מפותח דיו ברפואה הקונבנציונאלית וברוב המקרים אין לה מה להציע .
גם בתחום ספציפי בפוריות הגבר הנקרא וריקוצלה, לרוב אין פיתרון ושם לרוב מציעים לאותם גברים ניתוחים אשר הצלחתם מוטלת בספק. ברוב המקרים אין הסבר רפואי לבעיית הזרע והפיתרון ברפואה הקונבנציונאלית מתמקד בעיקר בטיפול באשה (טיפולי הזרעות או הפריות). ככול שבעיית פוריות הגבר קשה יותר הטיפול ישולב עם הפריה חוץ גופית.
המקרים שבהם כן מוצאים את הסיבה הרפואית לבעיה יכולים להיות קשורים לבעיות הורמונאליות, מחלות ילדות כגון אשך טמיר , מחלות כרוניות , ניתוחים , וריקוצלה (חסימה של הורידים באשך ועוד כאשר ברוב המקרים אורח החיים התובעני והמתוח , שעות העבודה הרבות , ישיבה ממושכת על כיסא וירידה באיכות התזונה הם ללא ספק חלק נכבד מהגורמים המשפיעים לרעה על איכות הזרע.

פוריות הגבר ברפואה הסינית
לרפואה הסינית יש ניסיון קליני מוכח של אלפי שנים בטיפול בגבר הן אם הבעיה היא, ספירת זרע נמוכה או תנועתיות זרע נמוכה ואפילו מורפולוגיה נמוכה. לנו בקליניקת מעגלים יש ניסיון מצטבר של  14 שנים בטיפול בבעיות פוריות האישה ובבעיות פוריות הגבר וזהו יחודנו, אנו נותנים גם טיפול טבעי לוריקוצלה ובעיות פוריות הגבר על רקע לא מוסבר.

שילוב של דיקור , תזונה וצמחי מרפא יכול לשפר במאות אחוזים נתונים כגון: ריכוז תאי זרע , מורפולוגיה(צורות זרע לא תקינות) , תנועתיות הזרע והתנזלות הזרע.
לאחר שנים של נסיון שצברנו יש לנו מטופלים בתחום פוריות הגבר שהגיעו עם בעיית זרע חמורה אשר טופלו בהצלחה ונכנסו להריון באופן טבעי וכיום חלקם אף מתקשר לבשר לנו על הריון טבעי נוסף ללא כל התערבות טיפולית.

גיל פוריות הגבר
בעשורים האחרונים נמדדת ירידה עקבית בפוריות הגבר בעולם המערבי ידוע כי ב – 40 השנים האחרונות ירד ריכוז הזרע במאות אחוזים לסמ"ק מריכוז ממוצע של 80 מליון תאי זרע בשנות ה- 60 לריכוז תאי זרע ממוצע של- 20 מליון היום .. הגורמים לא ברורים לחלוטין ובעבר היה נהוג לחשוב שגיל פוריות הגבר אינו מהווה בעיה אך לאחרונה מחקרים שנעשו בנידון הוכיחו שפוריות הגבר יורדת ככל שעולה הגיל. אורח חיים לא נכון הכולל תזונה לקויה , חוסר שינה ולחץ תמידי הינם חלק מהגורמים העיקריים לירידה זו בריכוז תאי הזרע .

איכות הזרע נקבעת על פי פרמטרים של ריכוז תאי זרע , תנועתיות ומורפולוגיה (צורות תקינות) הרפואה הסינית מיחסת באבחנה חשיבות גם לנפח הזרע ולצבעו נוסף על הפרמטרים הרשומים מעלה וזאת בניגוד לרפואה הקונבנציונאלית שאינה מיחסת לכך חשיבות רבה. ישנם כמה דברים שאפשר להקפיד עליהם כדי לשפראת איכות הזרע כגון תזונה מתאימה , פעילות ספורטיבית מתונה , דיקור ודברים שכדאי גם לא לעשות למשל: לא ללבוש תחתונים הדוקים מדי , לא להחזיק את הטלפון הסלולרי בכיס המכנסיים, להמעיט ברכיבה על אופניים , להימנע מספורט אתגרי ותחרותי.

תהליך יצירת הזרע אורך כשלושה חודשים, לכןזהו הזמן שבו נדרש להתמיד בשינוי לפני שאפשר יהיה לראות תוצאות.

תזונה מותאמת לשיפור פוריות הגבר
תזונה בריאה חשובה באופן כללי לכל אחד אך אנו ערים לכך רק במיוחד כאשר מתגלה בעיה מסוימת לדוגמא: בעית זרע , לכן כשמדובר באיכות הזרע כדאי מאוד לדאוג לסוגי המאכלים שאתם מכניסים לצלחת וכדאי בהחלט ליישם כמה המלצות תזונה שיכולות להשפיע על איכות הזרע כגון : לקיחת תוספים כגון : אבץ , ויטמין E , ויטמין C , חלבון – עדיף חלבונים מהצומח , פחממות – עדיף פחממות מורכבות.

לסיכום:
הטיפול ברפואה סינית לבעית פוריות הגבר משלב דיקור תזונה וצמחי מרפא המהווים את המכלול האופטימלי לשיפור פוריות הגבר , הטיפול הינו אפקיטיבי מאוד ואחוזי ההצלחה גבוהים מאוד , משך הטיפול הינו כ – 12 שבועות עד לבדיקת זרע נוספת על מנת לבחון את השיפור בנתוני הזרע.
הרפואה הסינית לא מטפלת במקרים נדירים של חוסר מולד בהורמונים (FSH ו LH) מיותרת המוח ובמקרים של בעיה כרומוזומלית כגון תסמונת קליינפטר.

לחצו להתקשרות מהסלולר או שלחו פרטים בטופס צור קשר

קורן אליהו: 054-4399910

 

שרון אלישע: 050-9344908

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: