טיפול טבעי לשחלות פוליציסטיות| קליניקת מעגלים

טיפול טבעי לשחלות פוליציסטיות

טיפול טבעי בשחלות פוליציסטיות בעזרת דיקור סיני יכול לסייע להרבה מאוד נשים להיכנס להריון טבעי ללא צורך בהכנסת הורמונים או תרופות אחרות לגוף. שחלות פוליציסטיות מהוות כיום את אחת מבעיות הפוריות הנפוצות שקיימות, כמעט 25% מהנשים מאובחנת עם הפרעות ביוץ כאלו או אחרות ומקבלות אבחנה של שחלות פוליציסטיות. תסמונת זו קשורה כמעט באופן ישיר לביוץ לא סדיר והפרעות ביוץ וישנם מקרים רבים בהם האישה מקבלת וסת כל 40 יום בממוצע אך בבדיקות דם מתברר שלא היה בכלל ביוץ. אנו בקליניקת מעגלים מזמינים אותך לקבל טיפול המשלב דיקור סיני לשחלות פוליציסטיות יחד עם תזונה נכונה וצמחי מרפא מותאמים אישית כדי לאפשר לך להיכנס להריון טבעי.

מבנה השחלות ותפקידן

בגוף האישה מצויות שתי שחלות גודלן 3-5 ס"מ במימד הארוך שלהן והן דומות במראן לכדור פוטבול אמריקאי , השחלות ממוקמות משני צידי הרחם בדיוק מול החצוצרה ובתוכן מצוי המאגר הפעיל של ביציות האישה. באופן טבעי מדי חודש אחראיות השחלות לשחרר ביצית אחת לכיוון החצוצרה בתהליך שנקרא ביוץ שם אמורה הביצית להמתין לזרע שיפרה אותה , נוסף על כך אחראיות השחלות גם על יצור והפרשת הורמונים.

מהי תסמונת שחלות פוליציסטיות וכיצד היא קשורה לבעיות פוריות?
תסמונת השחלות הפוליציסטיות, המוכרת באנגלית כ- Polycystic ovary syndrome (PCOS), אובחנה לראשונה על ידי שני רופאים בשם שטיין ולונטל אשר מצאו לראשונה את הקשר בין מבנה השחלות המיוחד לתסמינים הנלווים לה ולכן תסמונת השחלות הפוליציסטיות נחשבת כיום לאחד הגורמים השכיחים ביותר לבעיות פוריות .התסמין השכיח ביותר אשר יהווה אינדיקציה עיקרית לתסמונת שחלות פוליציסטיות הינו מצב של ביוץ לא סדיר עד כדי העדר ביוץ בכלל , האישה יכולה לבצע בדיקת ביוץ פשוטה בבית וכך לעקוב ולבדוק את מהלך הביוץ , ברוב המקרים בבדיקת אולטראסאונד פשוטה נראה שחלות מוגדלות ומבנה של זקיקים המסודרים בשחלה כמעין מחרוזת פנינים.לתסמינים אלו יכולים להתלוות סימפטומים נוספים כגון: אקנה,שיעור יתר ועודף משקל עקב רמות גבוהות של הורמונים אנדרוגנים (הורמונים זכריים כגון טסטוסטרון), סוכר גבוה בדם ויחס של אינסולין / סוכר גבוהה כלומר האינסולין אינו יכל להתקשר לקולטנים שלו בתאים כתוצאה הסוכר אינו עובר את קרום התא ומצטבר בדם מצב שנקרא תנגודת אינסולין. בחלק מהמקרים יתגלה יחס של LH/FSH>2 ורמת פרולקטין מעט גבוהה.

אבחנה של שחלות פוליציסטיות

אבחנה של שחלות פוליציסטיות נעשית בעזרת אולטרסאונד וגינאלי , מדובר בשחלות מעט מוגדלות עד עם תוכן מרכזי לבן בדרך כלל והרבה זקיקים קטנים (יותר מ10 זקיקים בקוטר של פחות מ-10 מ"מ כל אחת המסודרים בהיקף השחלה כמעין ענק פנינים) .שחלות פוליציסטיות יכולות לגרום להפרעה בביוץ ווסתות לא סדירות ואף למצב בו הווסת לא מגיעה כלל,כאשר ב- 20% מהנשים שסובלות משחלות פוליציסטיות לא תהיה שום בעיה והאישה לא תתקשה להיכנס להריון .

המלצות לנשים הסובלות משחלות פוליציסטיות

בחלק ממקרי ה- PCOS (סנדרום שחלות פוליציסטיות)מתרחשים ביוצים מדי פעם , אלא שהביוצים אינם סדירים ולכן חשוב לעקוב אחריהם בסבלנות על ידי אולטרסאונד ובדיקות דם.המטרה היא לאתר את הביוץ ולתזמן ביעילות את יחסי המין או ההזרעה.המעקב יכל להתבצע באמצעות מעקב זקיקים באמצעות אולטרסאונד , באמצעות בדיקות דם לרמות של E2 פרוגסטרון ולעיתים גם LH , מעקב נוסף יכל להיות ע"י טבלת חום הגוף בה עוקבים אחר הטמפ' מדי יום (BBT) יתרונה של שיטה זו בכך שאינה מצריכה טיפול,חסרונה בכך שנדרשת סבלנות רבה שכן ביוץ אחד יכול לקרות כל מספר חודשים .בנשים שסובלות מתסמונת שחלות פוליציסטיות המאופיינת בהשמנת יתר ההמלצה היא להוריד במשקל בין 5-10% – הדבר יכל לסייע להסדרת הביוצים ולעיתים אינו מצריך טיפול הורמונאלי. בנשים הסובלות מרמות סוכר גבוהות הטיפול ברפואה הקונוונציונאלית יהיה בעזרת תכשירים לטיפול בסכרת כגון גלוקופא'ג.

טיפול טבעי לשחלות פוליציסטיות

דיקור סיני לטיפול בשחלות פוליציסטיות יכול לשמש כטיפול בפני עצמו או לחילופין יכול לסייע ולקצר תהליכים למטופלות שכבר נמצאות בתחילתו של טיפול הורמונאלי. דיקור סיני מקטין משמעותית תופעות לוואי של הורמונים כגון הפגיעה ברירית הרחם או הפגיעה בריר הצוארי תופעת לוואי שנגרמת ע"י האיקקלומין , הטיפול יקל על הנפיחות והכאב בבטן שנובעים מהיפרסטימולציה שחלתית . באופן כללי דיקור סיני יסייע ויקצר את הדרך להשגת ההריון הנכסף. השילוב של דיקור צמחי מרפא ותזונה מעלים את סיכויי הצלחת הטיפול במעל 70%.

למה לטפל בשחלות פוליציסטיות בקליניקת מעגלים?
קליניקת מעגלים מתמחה בטיפולי דיקור סיני לבעיות פוריות מה שמיחד אותה משאר הקליניקות לרפואה סינית, הניסיון הרב שצברנו בטיפול בבעיות פוריות בכלל ובתסמונת שחלות הפוליציסטיות בפרט מאפשרים לנו לתת את האבחנה והטיפול הטובים ביותר אשר מאפשרים לקצר משמעותית את התהליך אותו עוברים זוגות לקראת השגת הריון.

מטרת דיקור סיני לשחלות פוליציסטיות בשילוב תזונה מותאמת

מטרת הטיפול הינה הסדרת המחזור והשגת ביוצים תקינים תוך כדי שילוב של דיקור סיני, תזונה נכונה ולעיתים גם צמחי מרפא. הטיפול יאפשר תמיכה והזנת דם לרחם לשיפור סיכויי ההשתרשות באופן טבעי או בשילוב הטיפול הרפואי הקונוונציונאלי של הזרעות או הפריות חוץ גופיות.

משך הטיפול

במקרים של טיפול טבעי הטיפול יהיה ארוך יותר כאשר מטרתו הסדרת המחזור והביוץ, האישה תופנה לבדיקות אולטראסאונד מעקב זקיקים ובדיקות דם בכדי לעקוב אחר התפתחות הזקיקים ורירית הרחם ויומלץ על תיזמון יחסי המין. בטיפול בשחלות פוליציסטיות המשולב עם הזרעה תוך רחמית או הפרייה חוץ גופית יש להיכנס לעמודים הרלוונטים.

שחלות פוליציסטיות תזונה

תזונה מתאימה לנשים עם שחלות פוליציסטיות מכילה לרוב מזונות מלאים , סדר ארוחות קבוע, הורדת מזונות היוצרים לחות כגון: סוכר לבן, קמח לבן, מוצרי חלב, בוטנים, במבה, משקאות קלים וממותקים.

דיקור סיני לשחלות פוליציסטיות וכניסה להריון טבעי

14 שנים של התמחות בפוריות בכלל ובתחום שחלות פוליציסטיות בפרט הפכו אותנו בקליניקת מעגלים לקליניקה מובילה בנושא זה, צפו בסרטוני מקרי הצלחה והראיונות האישיים עם המטופלות. הטיפול המותאם אישית לכל מטופלת לאחר תשאול מעמיק והכולל התייחסות גם לתזונה ולאורח החיים שתוצאותיו מתבטאים באחוזי הצלחה גבוהים בטיפולי דיקור סיני לשחלות פוליציסטיות.

הטיפול בקליניקת מעגלים בשחלות פוליציסטיות:

שחלות פוליציסטיות, ניתנים לטיפול טבעי ויעיל ב- דיקור סיני בקליניקת מעגלים. הקליניקה מתמחה בבריאות האישה, פוריות ובבעיות שחלות פוליציסטיות כבר מעל 14 שנה. צפי בסרטוני מטופלות שהחליטו לעזור לנשים אחרות ולשתף את המקרה האישי שלהן. הניסיון העשיר שלנו בטיפול בנשים ואחוזי ההצלחה הגבוהים מאפשר לנו לתת לך את הטיפול היעיל והמקצועי ביותר. הטיפול מתמקד בתשאול מקיף, ניתוח המקרה האישי שלך, דיקור סיני לטיפול בשחלות פוליציסטיות בשילוב התייחסות מעמיקה לנושא התזונה ואורח החיים וליווי אישי לכל אורך הדרך.

שחלות פוליציסטיות, ביוץ לא סדיר, הפרעות ביוץ

שחלות פוליציסטיות קשורות כמעט באופן ישיר לביוץ לא סדיר והפרעות ביוץ. ביוץ לא סדיר או הפרעות ביוץ יכלים לגרום למחזורים מאחרים או מקדימים כאשר פעמים רבות נראה בבדיקות שאין בכלל ביוץ למרות שבשוטף מגיעה ווסת כל חודש. מהי תסמונת שחלות פוליציסטיות ואיך היא קשורה לבעיות פוריות? תסמונת זו, המוכרת באנגלית כ- Polycystic ovary syndrome (PCOS) ונחשבת כיום לאחד הגורמים השכיחים ביותר לבעיות פוריות.

אצל לירז לא מצאו ביוץ ולאחר שניסתה להיכנס להריון במשך שנתיים ללא הצלחה, בסוף הגיע לטיפול בקליניקת מעגלים אצל שרון אלישע בדיקור סיני ונכנסה להריון טבעי.

שחלות פוליציסטיות – סיפור המקרה של יעל

יעל בכור סבלה משחלות פוליציסטיות ללא ביוץ בכלל ,התחילה טיפול בדיקור סיני בקליניקת מעגלים אצל קורן אליהו ובמקביל הייתה בטיפול הורמונאלי של כדורי איקקלומין שלא נתן כל תגובה בגוף . לפני שהתחילה טיפול בזריקות החליטה על הפסקה של חודשיים ובמהלך חודשיים אלו היה ביוץ ראשון טבעי והיא נכנסה להריון.

שחלות פוליציסטיות – סיפור המקרה של רוסלנה

דיקור סיני לשחלות פוליציסטיות עזר מאוד לרוסלנה בת ה- 28,. רוסלנה סבלה ממחזורים מאחרים וחוסר ביוץ בעקבות שחלות פוליציסטיות, טופלה בקליניקת מעגלים אצל קורן אליהו ונכנסה להריון.

נשים הסובלות משחלות פוליציסטיות התעניינו גם ב:

שחלות פוליציסטיות השמנה, שחלות פוליציסטיות תזונה, האם דיקור לשחלות פוליציסטיות עוזר, טיפול ב- טיפול טבעי בשחלות פוליציסטיות , האם ניתן להיכנס ל- הריון טבעי עם שחלות פוליציסטיות, שחלות פוליציסטיות צמחי מרפא, שחלות פוליציסטיות סיכוי להריון, טיפול בשחלות פוליציסטיות ללא גלולות, דיקור סיני לשחלות פוליציסטיות.

לחצו להתקשרות מהסלולר או שלחו פרטים בטופס צור קשר

קורן אליהו: 054-4399910

 

שרון אלישע: 050-9344908

 

קליניקת מעגלים – טיפולי דיקור סיני דיקור סיני לשחלות פוליציסטיות (PCOS) – ביוץ לא סדיר- הפרעות ביוץ. הטיפול משולב עם תזונה מותאמת וצמחי מרפא.

  רחוב ז'בוטינסקי 5 רעננה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: